Blackjack: opcje gry w sieci

Jeśli po rozdaniu dwóch kart gracz nie ma Black Jacka, ma kilka opcji:

HIT – dobranie kolejnej karty

STAY (pas) – zatrzymanie się na aktualnie posiadanej wartości kart

DOUBLE DOWN (podwojenie) – dobranie tylko jednej karty przy jednoczesnym podwojeniu aktualnej stawki (z reguły zagranie stosowane przy własnych kartach o wartości 11 – licząc na dobranie figury i uzyskanie od razu Black Jacka)

SPLIT (rozdzielenie) – jeśli gracz ma dwie takie same karty (również dwie takie same figury) może je rozdzielić i podwoić początkowy zakład. W tym momencie rozpoczyna on dwie nowe gry. Do pierwszej rozdzielonej karty otrzymuje on drugą i gra dalej wg. zasad Black Jacka. Po zakończeniu pierwszej „dzielonej” rozgrywki przechodzi do drugiej karty z oryginalnego rozdania i wykonuje te same czynności.

INSURANCE (ubezpieczenie) – jeśli pierwszą kartą u krupiera jest as, wzrasta gwałtownie szansa na wygraną kasyna przez ułożenie Black Jacka. Można wówczas wnieść dodatkowy zakład, tzw. ubezpieczenie, gdyby faktycznie tak się zdarzyło. Ubezpieczenie ma wysokość połowy oryginalnej stawki i jest płatne w stosunku 2 do 1 . Oznacza to więc, że w przypadku kiedy krupier faktycznie będzie miał 21, nic nie wygrywamy ale też nic nie przegrywamy. Jeśli jednak nie będzie miał Black Jacka, nasze ubezpieczenie przepada.