Ruletka: zasady gry

Jak każda gra losowa, tak i ruletka to nic innego jak zakład. Taki sam zakład, jak przybijasz piątkę z kolega i zakładacie się, kto wygra mecz. Jednak w przypadku ruletki ty jako gracz, zakładasz się z kasynem o konkretne opcje dostępne na stole, np czy kulka wprawiona w ruch wypadnie na pole czarne czy czerwone. Jeśli postawiłeś na czarne i kulka zatrzyma się na liczbie z czarnym polem – wygrywasz. Jeśli nie – przegrywasz swoją stawkę.

Dostępne opcje gry na stole przedstawiamy w osobnym artykule. W tym miejscu zaznaczymy tylko, że opcje dzielą się na wewnętrzne (inside bets) i zewnętrzne (outside bets). Pierwsze dotyczą pól z numerami od 1 do 36 (plus zero lub ), a drugie pól, które są poza strefą numeryczną. Kliknij TUTAJ, aby poznać różne opcje zakładów.

Przebieg gry
Gracz obstawia zakłady na konkretne opcje dostępne na stole. Możesz postawić dowolną liczbę zakładów. Po zakończeniu obstawiania krupier puszcza w ruch koło rulety, a następnie rzuca kulkę w przeciwnym kierunku do obracającego się koła. Po zatrzymaniu kulki, krupier zabiera przegrane zakłady, tym którym szczęście tym razem nie dopisało oraz wypłaca wygrane graczom, których zakład odpowiada miejscu, w którym zatrzymała się kulka.